Lal Koyuncu

Uzman Psikolog

 

2012 yılında Açı Lisesi’nden mezun olduktan sonra eğitimine Kanada’da devam etmiştir.

 

2017 yılında University of British Columbia’da Psikoloji lisans eğitimini derece ile tamamlamıştır. Lisans eğitimi sırasında Co-op programı kapsamında Dr. Janet Werker’ın dünya çapında ödüllü laboratuvarında bebek ve çocuklarda dil gelişimi üzerine araştırmalar yapmıştır. Kanada’da dört farklı konferansta araştırmalarını sunmuştur.

2017 yılında Hollanda’da Leiden Üniversitesi’nde Çocuk ve Ergen Psikolojisi üzerine yüksek lisansa başlamıştır. Bitirme tezini Dr. Elseline Hoekzema süpervizyonluğunda hamileliğin beyin üzerindeki etkileri üzerine yazmıştır. 2020 yılına kadar Leiden Üniversitesi Beyin & Gelişim Laboratuvarında hamilelik üzerine MRI araştırmalarına devam etmiştir.

2018 yılında International Child Development Initiatives (ICDI) isimli sivil toplum kuruluşunda staj yapmıştır. Etiyopya ve Avrupa’da 0-3 yaş arası çocuklar ile çalışan sağlık çalışanlarına çocuk gelişimi ve oyun üzerine eğitimler hazırlamıştır.

2019 yılında Leiden Üniversitesi Çocuk ve Ergen Psikolojisi’nde derece ile yüksek lisansını tamamlamıştır.

2020 yılında Behavior Analyst Certification Board’dan davranış terapisti (RBT) sertifikasını almıştır.

2019-2023 yılları arasında Hollanda’da Stichting REACH Holland isimli ABA kliniğinde uzman psikolog olarak görev almıştır.

2022 yılında İstanbul Doğum Akademisi Doğuma Hazırlık Eğitmeni olmuştur. Bebek bekleyen ailelere doğuma hazırlık eğitimleri vermektedir.

2021-2023 yılları arasında Gottman Çift Terapisi, Doğum Çalışanları için Mindfulness, Doğumda Hipnoz ve EFT, ve Prenatal Kayıtlar ve Beden Psikoterapisi eğitimlerini tamamlamıştır.

2022 senesinde dünyada ilk defa gerçekleşen Prenatal Bilimler, İnsan-Dünya Bağlantısı ve Yaşamın Sürdürebilirliği Kongresi’nin organizasyon komitesinde yer almıştır.

2023 yılında Enstitü Ay’dan EMDR (Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) terapisi 1. Düzey eğitimini almış ve EMDR terapisi uygulayıcısı olmuştur.2023 yılında İstanbul Doğum Akademisi akredite Hamile ve Doğum Psikoterapisti unvanını almıştır.

2023 yılında Deneyimsel Oyun Terapisi (Experiential Play Therapy) eğitimini tamamlamıştır.

2023 senesinde Psi ekibine katılan Lal Koyuncu, çocuk ve ergenlerin duygusal, ilişkisel ve davranışsal alanlardaki güçlükleri ile çalışmaktadır. Aynı zamanda bebek bekleyen ailelere terapi, danışmanlık ve eğitim vermektedir.

Terapi ve danışmanlıklarını Türkçe ve İngilizce dillerinde vermektedir.

× WhatsApp İletişim