Ezgi Emiroğlu

Uzman Klinik Psikolog

 

2016 yılında Özyeğin Üniversitesi Psikoloji bölümünden onur derecesiyle mezun oldu. 2019 yılında Bilgi Üniversitesi Çocuk-Ergen Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programını bitirdi. Bitirme tezinde “Depresyondaki Ergenlerin Okul ve Arkadaşlık Algıları”nı inceledi.

 

Lisans eğitimi boyunca Ekip Norma Razon Genç Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezi, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Kadın Psikoz Servisi, Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Anatolia Kliniklerinde ve Neşe Erberk Anaokulu’nda staj yaptı.

2013 yılında Tohum Otizm Vakfı tarafından yürütülen “Anne-Babalara Yönelik E-Öğrenme Portalı İle Otizmli Çocukların Okul Öncesi Eğitime Katılımlarının Artırılması” adlı projede gönüllü olarak çalıştı.
2013 -2015 yıllarında “Oyun Benim İlacım” projesi kapsamında, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı bünyesinde Şişli Etfal Hastanesi’nin onkoloji departmanında, süpervizyon eşliğinde, gönüllü çalışmalar yaptı.
2015 yılında tarihleri arasında Özyeğin Üniversitesi İlişki Araştırma Laboratuvarının yürüttüğü “Evliliğin İlk Yıllarında Evlilik İlişkisini Etkileyen Faktörler” projesinde yeni evli çiftlerin etkileşimlerinin çift kodlama sistemine göre kodlanma sürecinde görev aldı.
2016 yılında Çocuk Aile Gelişim ve Eğitim Derneği bünyesinde gerçekleştirilen “Gelişim Tarama” projesinde değerlendirmeci olarak görev aldı.
2016 yılında Türk Psikologlar Derneği’nde Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği-IV (WÇZÖ-IV) eğitimini tamamladı.
2020 yılında DIR® Floortime™ 201 kursunu tamamlayarak, uygulayıcı sertifikasına sahip oldu.’
2016 -2018 yıllarında PSI Çocuk ve Aile Merkezi’nde asistan psikolog olarak çalışıp, özel eğitim ihtiyacı olan çocuklarla ev ortamında özel eğitim terapisi uyguladı.
2018 yılında PSİ ekibine dâhil oldu. Çocuk, ergen ve aileleriyle hem değerlendirme (bilişsel ve projektif) hem bireysel terapi alanlarında çalışmalarına devam etmektedir. Çocuk ve ergenlerin duygusal ve ilişkisel alanlardaki güçlükleri ile psikodinamik bakış açısı üzerinden çalışmakta ve Deneyimsel Oyun Terapisinden (Experiential Play Therapy) yararlanmaktadır.• Duygusal terapi çalışmalarının yanı sıra öğrenme bozuklukları, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, otizm spektrumuna bağlı güçlükler, dil gelişimindeki zorluklar ve gelişimsel sorunlar yaşayan çocuklara eğitimsel terapi ile destek vermektedir.
*Terapilerini Türkçe ve İngilizce dillerinde uygulamaktadır.

× WhatsApp İletişim