Ece Soysal

Uzman Klinik Psikolog

 

2012 yılında Koç Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2015 yılında İngiltere’de The University of Manchester’da Psikoloji bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. 2016 yılında Northumbria University’de Sağlık Psikolojisi yüksek lisansını fakülte birinciliği ile bitirmiştir. 2020 senesinde ise Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Çocuk/Ergen alt dalında ikinci yüksek lisansını yapmıştır.

 

Eğitimi sırasında göçe maruz kalan çocuklar ve kanserli çocuklar ile klinik ve akademik çalışmalar yapmıştır.

2017 yılında bir sene süre ile Koç Üniversitesi Hastanesi’nde asistan psikolog olarak görev almış; klinik ve akademik çalışmalara katılmıştır.
2017-18 yıllarında Kanserli Çocuklara Umut Vakfı bünyesinde Cerrahpaşa Hastanesi’nde kanserli çocuklarla terapötik sanat aktiviteleri yürütmüştür.
2019 senesinde bir sene süreyle Kids İdeal Akatlar Anaokulu’nda öğretmenlik yapmıştır.
2020-21 yılları arasında farklı bir danışmanlık merkezinde çalışmalarını sürdürmüş, aynı zamanda özel eğitim ihtiyacı olan çocuklara evde destek çalışmaları yapmıştır.
2022 senesinde Psi ekibine katılmıştır. Duygusal, davranışsal ve ilişkisel sorunlar yaşayan çocuk ve gençlerle terapi çalışmaları yapmaktadır. Terapide ağırlıklı olarak psikodinamik bir yönelim ile çalışır; konuşma terapisi, sanat terapisi ve oyun terapisi tekniklerinden yararlanır. Bunun yanısıra öğrenme bozukluğu, dikkat eksikliği gibi sorunlar yaşayan çocuklara eğitimsel terapi desteği vermektedir.
Terapi seanslarını Türkçe ve İngilizce dillerinde verebilmektedir.
Halen kendi psikoterapi sürecine ve süpervizyon çalışmalarına devam etmektedir.

× WhatsApp İletişim