Cansu Torun

Uzman Klinik Psikolog

 

Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümün’den ve aynı üniversitenin Çocuk-Ergen Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’ndan mezun olmuştur.

 

Lisans eğitimi boyunca PSI Çocuk ve Aile Merkezi’nde asistan psikolog olarak çalışıp, özel eğitim ihtiyacı olan çocuklarla ev ortamında özel eğitim terapisi uygulamıştır.


Yüksek lisans eğitiminin bir parçası olarak Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde çocuklarla, ergenlerle ve ailelerle uzun dönemli psikoterapi çalışmalarına başlamıştır.

2014-2016 yılları arasında DOT Tiyatrosu’nun “Kış Dönümü” oyunu için çocuk oyuncularla çalışmıştır. Ardından “Yeni Öğretmenimiz Bir Canavar” oyunu için pedagojik danışmanlık vermiştir.
2016-2019 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde sorumlu uzman psikolog olarak çalışmıştır.
2017 yılından beri TRT Çocuk kanalında yayınlanan Sürpriz Kutusu Programı için psikolojik-pedagojik danışmanlık vermektedir.
Bağlam Yayınları’ndan çıkan ‘Yaratıcı Okumalar Ufuk Açan Analitik Eserler Üzerine Denemeler’ kitabının çevirmenleri arasında yer almıştır.
2015 yılından beri klinik çalışmalarına devam eden Cansu Torun, 2019 yılında PSİ ekibine katılmıştır. Çocukların ve ergenlerin duygusal, ilişkisel ve davranışsal zorlukları ile psikanalitik yaklaşım üzerinden çalışmaktadır. Anne ve babalara danışmanlık vermektedir.
0-3 yaş grubu çocuklar ve ebeveynleriyle ebeveyn-çocuk seansları yapmakta veya ebeveynler üzerinden seansları yürütmektedir.
Kendi psikanaliz sürecine ve süpervizyon çalışmalarına halen devam etmektedir.

× WhatsApp İletişim