Zeynep Koçak

Uzman Klinik Psikolog

 

Ayazağa Işık Lisesi’ni bitirdikten sonra 2003 yılında Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. 2004 yılında Melanie Klein’ın “Sevgi, Suçluluk ve Onarım” kitabının ortak çevirisinde yer aldı.

 

2005-2006 yılında, psikoloji ve psikoterapi alanında İngilizce’den Türkçe’ye çeviriler yapan Zeynep Koçak, 2007 yılında Çocuklarımızın Geleceği Vakfı’nın bağlı olduğu çocuk yuvasında psikolog olarak çalışmaya başladı. Eş zamanlı olarak, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin Çocuk ve Ergen Bağımlılık Merkezi’nde ve Yeniden Sağlık ve Eğitim Merkezi’nde stajyer psikolog olarak çalıştı. .

2008 yılında Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans döneminde, Cerrahpaşa Konsültasyon Liyezonu Bölümü ve Bilgi Klinik’te stajyer olarak yetişkinlerle çalıştı. 2010 yılında Klinik yüksek lisans eğitimini tamamladı. Aynı yıl Cerrahpaşa Çocuk Psikiyatrisi bölümünde psikolog olarak çalışmaya başladı.

2011 yılında PSİ ekibine katılarak, çocuk, ergen ve yetişkinlerle çalışmaya başladı. Aynı yıl, Karen Horney’in “İçsel Çatışmalarımız” adlı kitabını Türkçe’ye çevirdi. Yine aynı yıl İstanbul Çocuk ve Ergen Psikoterapiler Derneği’nde eğitime başladı.

2014 yılında Londra’daki Anna Freud Center’da ergenler ve ailelerine yönelik “Zihinselleştirme Temelli Tedavi (Mentalization-Based Treatment)” eğitimini aldı. 2015 yılında yine Anna Freud Center’da depresyondaki ergen ve yetişkinlere yönelik geliştirilen “Kişilerarası Terapi” eğitimini alan Zeynep Koçak, aynı dönemde Işık Üniversitesi Klinik Yüksek Lisans Bölümü’nde yarı zamanlı ders ve süpervizyon verdi.

2018 yılında Davranış Bilimleri Enstitüsü’nün verdiği yetişkin ve ergenlere yönelik EMDR eğitimini alan Zeynep Koçak, gençler ve yetişkinlerle aktif olarak EMDR çalışmaktadır.

× WhatsApp İletişim