Psikoloji Blogu

Sık sık güncellenen psikoloji blogumuzda çocuk, ergen, çift ve aile, yetişkin ve sporculara yönelik güncel psikoloji haberleri ve araştırmaları yayınlamaktayız.

Okul Başarısı

Okul Başarısı

Çocukların bilinmeyeni çözmek ve öğrenmek için doğal bir keşfetme arzusu vardır. Küçük çocuklar doyumsuz bir merak içinde anne babalarına binlerce soru yöneltirler. Peki çocuklar doğuştan sahip oldukları bu öğrenme isteğine rağmen neden okulda başarısız olurlar?

Araştırmalar, bilişsel becerilerin yanı sıra kaygı, depresyon gibi duygusal süreçlerin de okul başarısı üzerinde önemli bir etkisi olduğunu ortaya koymaktadır. Kaygı, çocuğun aslında başarabileceği durumlardan kaçınmasına ve bunun sonucunda gerçek potansiyelini ortaya koyamamasına neden olabilir. Örneğin derslerinde başarısız olmaktan korkan bir çocuk yanlış yapmamak adına ödev yapmayı reddedebilir.

Depresyondaki çocuk ise kendi değerini daha çok dışsal faktörlere, örneğin okul notlarına, bağlama eğilimindedir. Bu nedenle düşük not almak bu öğrencilerin özgüveninin azalmasına ve uzun vadede depresyonun artmasına neden olabilir.

1
Evlilik Sanatı
Çocuk ve Dil Gelişimi

Bağlantılar

Nesil Aile Danışma Merkezi


Çalışma Saatlerimiz

  • Hafta İçi: 9:00 - 18:00
  • Cmt: 9:00 - 18:00
  • 0212 225 0444
  • 0533 472 6120

Adresimiz

Süleyman Seba Cd. No:62 Spor Ap. Kat:1 Daire:2
Vişnezade / Beşiktaş/ İstanbul
  • 0212 225 0444
  • 0533 472 6120


0
Paylaşım

Duyuru

Psi Danışmanlık Merkezi uzmanları olarak Covid-19 salgını ve bu kapsamda alınan önlemler nedeniyle, ofislerimizde yaptığımız seanslara bir süredir ara vermiş bulunuyoruz.

Çocuk, ergen, yetişkin ve ailelerle olan seanslarımıza ve çalışmalarımıza online yöntemlerle devam etmekteyiz.

Ek olarak, sağlık çalışanı olan ebeveynlere, belirli bir kontenjan dahilinde, gönüllü danışmanlık vermeye hazırız.

Detaylı bilgi için:

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.