Psikolog Bengi Keskin

2002 yılında Özel Saint Joseph Fransız Lisesi’nden, 2006 yılında da Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. 2008 yılında Hollanda’da Leiden Üniversitesi’nde Çocuk ve Ergen Psikolojisi Yüksek Lisans Programını tamamladı. Leiden Üniversitesi ve Hastanesi kapsamında gerçekleştirilen çalışmalarda davranış sorunları olan çocuk ve ergenlerle bilişsel davranışçı terapi teknikleri uygulayarak çalıştı.

2009 yılında PSİ ekibine katılan Bengi Keskin, öğrenme bozuklukları, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, otizm spektrumuna bağlı güçlükler, gelişimsel gerilikler, dil gelişiminde gecikme ve çeşitli sorunlar yaşayan çocuklar ile eğitimsel terapi programları ve bilişsel davranışçı terapi tekniklerinden yararlanarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Klinik alandaki çalışmaların yanı sıra, Türk Psikiyatri Dergisi için akademik makale çevirileri yapmıştır. Bir çocuk dergisi için içerik danışmanlığı yapmakla birlikte, çocuk kitapları ve kutu oyunlarının geliştirilmesi üzerine de çalışmalar yapmaktadır.

bengikeskin @ psidanismanlik.com

@psidanismanlik@psidanismanlik
Bizi twitter'da takip edin.
PSİ Danışmanlık Facebook SayfasıFacebooktayız
Facebook sayfamızı beğenin.
İletişimİletişim
Bizimle iletişime geçin
EnglishEnglish
About us, staff, contact us